تبلیغات
دولاب تهران - مطالب مهر 1394

نذری سرای « نخل‌گاه بین الحرمین »

نذری سراها گوناگون فیلم

 

نذری‌سرای «نخل‌گاه بین الحرمین» در بزگراه امام علی(ع) نبش خیابان شهید اکبرآبادی جنوبی واقع شده است. این ایستگاه صلواتی که حدود 8 سال است فعالیت می‌کند، با همت و تلاش تعدادی از جوانان و با همکاری و همراهی اهالی محل، مدیریت می‌شود.  

بقیه تصاویر در ادامه مطلب

 

ادامه مطلب

مشارکت کودکان در عزاداری سید الشهداء (ع)

فیلم گوناگون


اگر علاقمند به مشاهده صحنه‌های زیبا و به یادماندنی هستید، حتماً این ویدئو را مشاهده کنید. این فیلم صحبت‌های کودکانی را به تصویر کشیده است که عاشقانه برای امام حسین(ع) تکیه‌ای برپا کرده‌اند و در عزای آن امام همام به سوگ نشسته‌اند. هیئت این بچه‌ها همه مشخصات هیئت‌های بزرگ را داراست؛ البته با شیوه‌ای کودکانه.

دعوت به همکاری

گوناگون


از آنجایی که همکاری مشترک بین مجموعه‌های مختلف موجب تقویت و افزایش کارآیی آنها خواهد شد، بدینوسیله از همه مسئولین حسینیه‌ها و هیئت‌های عزاداری و بسیجیان محترم دعوت می‌نماییم عکس‌ها، فیلم‌ها و فایل‌های صوتی مربوط به مراسم‌ها و سخنرانی‌های انجام شده را در اختیار ما قرار داده تا به نام همان مجموعه در سایت قرار گیرد.
اطلاعات خود را می‌توانید از طریق tehrandulab@hotmail.com  ارسال نمایید. 
ضمنا سامانه پیامکی سایت دولاب با شماره 30007924006850 آماده دریافت خبرها، نظرات و پیشنهادات شما می‌باشد.

تسلیت شهادت حجاج در سرزمین منا


رخت سیه به قامت بیت‌الحرام شد‌

زین حج که با منای شهادت تمام شد

ای لاله‌ها که ذبح عظیم شهادتید

معراج از عروج شما در قیام شد

 


عید قربان، قربان گاه حاجیان شد و بعد از مسجد الحرام، منی از خون میهمانان خدا رنگین گشت و سندی مکرر از بی خردی حاکمان سعودی رقم خورد تا حجت بر آنانی تمام شود که وزش نسیمی را برای توجیه یک فاجعه کافی می‌دانند و به اندک بهانه‌ای از خطاهای فاحش این افراد نالایق می گذرند تا روزگار خود را بگذارنند یا مقام ظاهری خود را حفظ کنند یا از تکه استخوان‌هایی که غاصبان حقوق مسلمین برایشان می‌اندازند، لذت ببرند.

مردم ایران در روز عید قربان خود را برای تبریک به ساحت مقدس امام زمان عجل الله فرجه الشریف و رهبر عزیز انقلاب (مدظله العالی) و مراجع معظم تقلید (دامت توفیقاتهم) و حاجیان بیت الله الحرام آماده می‌کردند که اکنون به ناچار، با اندوه و تأسف فراوان، تسلیت این فاجعه را به حضورشان باید عرضه بداریم و برای تمام آسیب دیدگان و خانواده محترم ایشان اجر و صبر از درگاه الهی تقاضا نماییم.

واقعه منا نشان داد که در 1400 سال گذشته هیچ تغییری در رفتار حاکمان عربستان رخ نداده و آنان همچون اسلاف مشرک خویش، در تاریکی جهالت به سر می‌برند و خانه خدا را با وجود منحوس خویش آلوده کرده‌اند.

آیا زمان آن فرا نرسیده است که این دو شهر جهان اسلام در دستان اندیشمندان و مدیران لایق جهان اسلام اداره شود و این حوادث به حداقل برسد؟!


شعر: علیرضا نیک نژاد